Без лекарства и операции, но с грижа и съпричастност...
.
Синдром на “компютърния врат ” се появява, в случай че човек постоянно седи пред компютър или непрекъснато скролва втелефона си. Синдромът се появява, когато мускулите на шията и гърба са отслабени, както и при пресилване на раменните и гръдните мускули. Заради изпъването на раменете и шията напред, гръбначният дирек се деформира и се получава прегърбване. Поради отслабването на мускулите кожата на шията губи своята разтегливост и се появява втора брадичка.
Навяхване на врата възниква когато връзките, които свързват прешлените на врата са преразтегнати или разкъсани. Разтягането на врата е издърпване на мускул на врата или подобно нараняване на сухожилие. Тези два вида наранявания имат общи симптоми и обикновено се третират по подобен начин.
Цервикален остеоартрит понякога наричан синдром на цервикална фасетна става се появява когато защитният хрущял, който покрива всяка фасетна става на врата започне да се разрушава. Това състояние е нормална част от стареенето, но може да се ускори от нараняване на врата или от наднормено тегло или затлъстяване. Цервикалният остеоартрит често придружава цервикална дегенеративна дискова болест.
Дискова херния възниква когато мекото, гумено вещество, което обикновено се съдържа във вътрешността на диска (наречено nucleus pulposus) излезе и прищипе или компресира нервно коренче. Разкъсвания в здравите външни влакна на диска наречени пръстеновидни разкъсвания могат да доведат до херния. Пръстенообразните разкъсвания могат да бъдат причинени от повтарящ се или внезапен, силен стрес на гръбначната става.
Остеопатът ще направи обстоен преглед, за да установи причината за болката във врата. Ако остеопатичната терапия е подходяща, тя може да включва масаж на меките тъкани и мобилизация на врата и гръбначния стълб. Целта е да се намали болката, да се подобри лекотата на движенията и да се повиши устойчивостта към по-нататъшни епизоди на болки във врата. Остеопатът също така ще ви даде съвети за начина на живот, стойката и упражненията, които да правите у дома. В някои случаи може да бъдете насочени към личния си лекар за сканиране, рентгеново изследване или други тестове, за да се изключат възможни заболявания.
Copyright © 2024 osteopathytino.com - All Rights Reserved.
Powered by GoDaddy